VIDEO/ “Derbi” Flamurtari-Apolonia mbyllet pa gola, Korabi i merr 3 pikët Elbasanit. Të gjitha rezultatet e Kategorisë së Parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 2, 2023 | 23:23

VIDEO/ “Derbi” Flamurtari-Apolonia mbyllet pa gola, Korabi i merr 3 pikët Elbasanit. Të gjitha rezultatet e Kategorisë së Parë

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e vlefshme për javën e 6-të në Kategorinë e Parë.

kategoria-e-pare-1

“Derbi” Flamurtari-Apolonia u mbyll në barazimin pa gola.

Dueli mes Korabit dhe Elbasanit përfundoi me fitoren 2-1 të vendasve. Golat u shënuan nga Mziu dhe Paplekaj, ndërsa Qyrani shënoi një autogol.

Vora triumfoi në “frymën” e fundit ndaj Luzit, falë një goli të Qardakut. Nga ana tjetër, Burreli fitoi me goleadë ndaj Besës.

REZULTATET

FLAMURTARI 0-0 APOLONIA 

KORABI 2-1 AF ELBASANI 

30′ Mziu, 45’+2′ Paplekaj/ 57′ Qyrani

AUTOGOLI I QYRANIT (VIDEO)

GOLI I PAPLEKAJT (VIDEO)

GOLI I MZIUT (VIDEO)

LUZI 0-1 VORA 

90’+4′ Qardaku

BURRELI 4-1 BESA 

26′ Stana, 43′, 50′ Ferruku, 89′ Bubeqi/ 90′ Shehu

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"