VIDEO/ Dëmtimi epik! E shkeli shoku i skuadrës, Roma humbet titullarin për 3 muaj

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 7, 2022 | 22:27

VIDEO/ Dëmtimi epik! E shkeli shoku i skuadrës, Roma humbet titullarin për 3 muaj

Roma u mposhtë mbrëmjen e djeshme nga Betis me rezultatin 1-2 në duelin e vlefshëm për Ligën e Europës. Por përveç humbjes në fushë, trajneri i Romës, Zhoze Mourinjo ka mbetur edhe pa njërin nga titullarët e rëndësishëm, Zeki Çelik.

page-18-780x439

Mbrojtësi turk e nisi nga minuta e parë ndeshjen, por ai u largua gjatë pjesës së parë pas një lëndimi të pësuar. Nuk ishte një lëndim nga futbollisti kundërshtar, por nga kapiteni i mbrëmshëm i Romës, Xhanluka Mançini. Qendërmbrojtësi italian e shkeli pa dashje Çelikun dhe turku u detyrua të dalë nga fusha.

I zëvendësuar që në minutën e katërt të sfidës, titullari i Romës iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore gjatë paradites së sotme, nga ku u konstatua se Celik nuk do të jetë në gjendje të luaj deri në janar.

Ky dëmtim ka bërë me dhimbje koke Murinjon, pasi edhe mbrojtësi tjetër i djathtë Rik Karsdorp është i lënduar dhe në atë pozitë pritet të luaj Nikola Zalevski.

 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"