VIDEO/ Covid ka ndryshuar gjithçka, shikoni si ia japin trofeun me robot Hamiltonit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 12, 2020 | 20:23


VIDEO/ Covid ka ndryshuar gjithçka, shikoni si ia japin trofeun me robot Hamiltonit

Shpërthimi i pandemisë së Koronavirusit, ka ndryshuar shumë gjëra në mënyrën e jetesës së shumë njerëzve.HAMILT

Pikërisht ky virus kishte një ndikim të madh edhe në sport, ku shumë aktivitete u pezulluan, për të filluar disa kohë më vonë, por këtë herë me rregulla të reja. Një nga këto sporte të prekura është edhe Formula 1.

Luis Hamilton ka fituar në çmimin e Austrisë ditën e sotme. Piloti britanik arriti i pari në finish duke lënë pas Botasin dhe Verstapenin.

Megjithatë ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve dhe po bën xhiron në rrjetet sociale, është mënyra se si i jepet titulli pilotit britanik. Çmimi që fitoi Hamilton, I jepet atij me anë të një roboti i cili e dërgon atje ku ishte piloti.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com