VIDEO/ Çmenduri në Serinë A, futbollisti i huazuar nga Lacio godet me shkelm kapitenin e Romës në vendin e keq

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 14, 2022 | 21:55


VIDEO/ Çmenduri në Serinë A, futbollisti i huazuar nga Lacio godet me shkelm kapitenin e Romës në vendin e keq

Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur në sfidën midis Romës dhe Venecias në Serinë A, ku mesfushori Sofian Kijin, u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrjeje të frikshme.

venecia - roma

Futbollisti i Venecias goditi me shkelm kapitenin e Romës, Pelegrinin, në vendin e tij të keq.

Për këtë, gjyqtari u desh që të konsultohej me VAR-in për ta ndëshkuar Kijin, i cili është i huazuar nga Lacio, me karton të kuq ose jo.

PANORAMASPORT.AL