VIDEO/ “Çmendet” futbollisti i Arsenalit, godet me kokë Alioskin dhe lë “topçinjtë” me 10 lojtarë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 22, 2020 | 18:55


VIDEO/ “Çmendet” futbollisti i Arsenalit, godet me kokë Alioskin dhe lë “topçinjtë” me 10 lojtarë

Një incident i pakëndshëm u regjistrua në minutën e 51-të të sfidës mes Lids Junajtid dhe Arsenalit, ku protagonist u bë futbollisti i “topçinjve” Pepe.

Arsenali

I tradhtuar nga nervat, 25-vjeçari francez, shkoi pranë futbollistit me origjinë shqiptare Ekzgjan Alioski, duke e goditur me kokë këtë të fundit.

Pas konsultimit me VAR-in, gjyqtari i takimit e përjashtoi Pepen duke e ndëshkuar me karton të kuq. Për më tepër shikoni pamjet.

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/