VIDEO/ “Çmendet” Di Maria, shënon supergol nga goditja e këndit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 1, 2018 | 18:04

VIDEO/ “Çmendet” Di Maria, shënon supergol nga goditja e këndit

Skuadra e Paris Saint Germain është duke u ndeshur me skuadrën e Nimes në kuadër të kampionatit francez. Parizienët kanë kaluar në avantazh me brazilianin Nejmar në minutën e 36.

di maria

Ndërkohë që direkt 4 minuta më vonë nga goli i brazilianit, ka qenë radha e Angel Di Marias që të shënojë një supergol nga goditja e këndit.

Di Maria

Ka qenë një goditje këndi nga ana e majtë e portierit dhe Di Maria ka bërë më të vështirën duke e çuar topin në shtyllën e parë më një trajektore të çuditshme që përfundon në rrjetë.

 

www.minuta90.com