VIDEO/ Çelsi kualifikohet në gjysëmfinalet e Kupës së Anglisë, mjafton goli i Barklejt

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 28, 2020 | 18:55


VIDEO/ Çelsi kualifikohet në gjysëmfinalet e Kupës së Anglisë, mjafton goli i Barklejt

Çelsi është kualifikuar në gjysëmfinalet e Kupës së Anglisë pasi mundi Leiçester Sitin 0-1. Ekipi i Lampard iu fal golit të Barklejt në minutën e 63 të takimit.

barklei gol

Mesfushori shfrytëzoi një krosim të Uillian dhe shënoi me një gjysëm volley duke mposhtur portierin kundërshtar Shmajkëll. Kupa e Anglisë është bërë shumë e fortë pasi më parë janë kualifikuar Mançester Junajtid dhe Arsenal.

Pritet që të avancojë më tej edhe Mançester Siti që pret Njukasëllin. Djemtë e Guardiolës do ti përqëndrojnë forcat në Kupë pasi kampionatin e fitoi Liverpuli.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com