VIDEO/ Çelsi e nis sezonin me fitore, Broja në fushë në suksesin e “Bluve”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 6, 2022 | 20:45

VIDEO/ Çelsi e nis sezonin me fitore, Broja në fushë në suksesin e “Bluve”

Çelsi ka arritur të regjistrojë një fitore në ndeshjen e parë të sezonit teksa ka mposhtur Evertonin e Frenk Lampard me rezultatin 0-1.

555

 

Goli i Zhorzhinjos me penallti në fundin e pjesës së parë vulosi fatet e sfidës me londinezët që arritën të mbronin avantazhin gjatë pjesës së dytë.

Minuta pati dhe për Armando Brojën me sulmuesin e Kombëtares që u aktivizua nga Tuhel në minutën e 75-të të sfidës.

Everton 0-1 Çelsi

Zhorzhinjo 45+8′

Aktivizimi i Brojës

GOLI I ZHORZHINJOS

FORMACIONET ZYRTARE:

8678678

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"