VIDEO/ Çelsi dhe PSG-ja marrin fitoret e para, francezët e paguajnë triumfin me dëmtimin e Nejmarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 28, 2020 | 23:50


VIDEO/ Çelsi dhe PSG-ja marrin fitoret e para, francezët e paguajnë triumfin me dëmtimin e Nejmarit

PSG-ja dhe Çelsi fituan dy takimet e sotme në Ligën e Kampioneve. Nënkampionët e Europës mposhtën 0-2 Bashakshehirin me dopietën e Moise Kinit, por parizienët u detyruan të luanin për pjesën më të madhe të lojës pa Nejmarin, i cili la fushën e Bashakshehirit i dëmtuar në minutën e 26-të. Francezët i frikësohen një dëmtimi të rëndë të brazilianit. Nga ana tjetër, Çelsi fitoi me 4 gola ndaj rusëve të Krasnodarit, ku 3 golat e fundit erdhën në 14 minutat e fundit të kohës së rregullt.
7c0160d4-d6ad-4221-965e-5427b9f7edd7
Këto janë fitoret e para për parizienët dhe londinezët në Ligën e Kampioneve për këtë sezon.

FT| Krasnodar-Çelsi 0-4
Odoi 37′, Verner 76′, Zijeç 81′, Pulisiç 90′

celsi

FT| Bashakshehir-PSG 0-2
Kin 64′, 79′

psg

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com