VIDEO/ Brazili shkëlqen në miqësore dhe gjen një “yll” të ri, Ikardi pa busull te Argjentina

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 12, 2018 | 10:28

VIDEO/ Brazili shkëlqen në miqësore dhe gjen një “yll” të ri, Ikardi pa busull te Argjentina

Në miqësoret e zhvilluara mbrëmjen e djeshme, Brazili shkëlqeu ndaj El Salvadorit, teksa fitoi në shifrat e thella, 5-0. Lojtari që pa dyshim ra në sy, ishte Riçarlison, i cili u ble gjatë verës nga anglezët e Evertonit.

Optimized by JPEGmini 3.14.2.84235 0xde500c56

Optimized by JPEGmini 3.14.2.84235 0xde500c56

Që në minutën e katërt, ai fitoi një penallti, të cilën e shndërroi në gol Nejmar, ndërsa në të 16-tën, shënoi edhe golin e dytë. Më pas, ishte radha e Kutinjos për të shënuar golin e tretë, ndërsa edhe në të dytën, Riçarlison shënoi edhe golin e dytë personal, ndërsa “manitan” e plotësoi Markinjos.

Zhgënjeu përsëri Argjentina, e cili në miqësoren ndaj Kolumbisë, nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola. Sytë ishin të gjithë tek Mauro Ikardi, por sulmuesi i Interit nuk ia doli të linte shenjë.

www.minuta90.com