VIDEO/ Brazili nuk njeh mëshirë, mund Tunizinë me 5 gola dhe shkon në shtatë fitore radhazi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2022 | 22:43


VIDEO/ Brazili nuk njeh mëshirë, mund Tunizinë me 5 gola dhe shkon në shtatë fitore radhazi

Brazili duket se nuk ka të ndalur, ku së fundmi ka mundur në një sfidë miqësore Tunizinë me rezultatin e thellë 5-1.

pedro brazil

“Seleçao” nuk e diskutoi në asnjë moment fitoren, me Rafinjën, Riçarlison, Nejmarin dhe të riun Pedro që e bën të pavlefshëm golin e Talbi.

Kjo është fitorja e shtatë radhazi për kombëtaren e drejtuar nga Tete, me plot 26 gola të shënuar dhe 2 të pësuar.

BRAZIL 5-1 TUNIZIA

Rafinja 11′, 40′, Riçarlison 19′, Nejmar (P) 29′, Pedro 74′ / Talbi 18′

PANORAMASPORT.AL