VIDEO/ Bojkoti i Kategorisë Superiore, shikoni çfarë ndodh në 5 stadiumet shqiptare

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 20, 2020 | 0:01


VIDEO/ Bojkoti i Kategorisë Superiore, shikoni çfarë ndodh në 5 stadiumet shqiptare

Klubet e Kategorisë Superiore, kanë zgjedhur një mënyrë tepër të veçantë për të bojkotuar javën e dytë të kampionatit.

bojkoti666

Të gjitha skuadrat kanë zbritur në fushë në të 5-ta stadiumet, teksa kapitenët e të gjitha skuadrave kanë lexuar letrën me 4 kushtet që kërkojnë të plotësohen për t’u rikthyer në fushë.

Ata i kanë bërë thirrje qeverisë që të plotësojnë kushtet, pasi në rast të kundërt, do të vazhdojnë bojkotin. Pasi u rreshtuan në fushë dhe lexuan letrat përkatëse, të gjitha skuadrat i janë drejtuar dhomave të zhveshjes.

JAVA 2 (dita e bojkotit)

Tirana-Teuta

Laçi-Kastrioti

Apolonia-Bylis

Skënderbeu-Vllaznia

Kukësi-Partizani (në Elbasan)

PANORAMASPORT.AL

 

LEXO EDHE:

Bojkoti i Kategorisë Superiore jehonë në mediat ndërkombëtare: Futbolli në grevë kundër Qeverisë

 

Protestat do të përshkallëzohet/ Zbulohet plani, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” do të shndërrohet në…

 

BOJKOTI/ “I dashur Kryeministër, mbaji premtimet e na kthe në fushë”, ja letra e lexuar nga 10 kapitenët e Kategorisë  Superiore
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com