VIDEO/ Bien nga kategoria për herën e parë në histori, tifozët “shpërthejnë” në lot dhe detyrojnë ekipin ta mbyllë ndeshjen para kohës së rregullt

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 8, 2019 | 23:31


VIDEO/ Bien nga kategoria për herën e parë në histori, tifozët “shpërthejnë” në lot dhe detyrojnë ekipin ta mbyllë ndeshjen para kohës së rregullt

Kruzeiro është mposhtur me rezultatin 2-0 nga Palmeiras në shtëpi ditën e sotme, dhe në këtë mënyrë është rrëzuar një kategori më poshtë.Thiago-Neves-has-thigh-edema-and-may-no-longer-play

Sezoni për Kruzeiron dhe për tifozët e këtij ekipi ishte shumë i vështirë, aq sa i bëri ata të mendonin se rënia nga kategoria ishte afër, dhe ja ku erdhi.

tIFOZJA

Vetëm 36 pikë në 38 ndeshje, duke marrë 7 fitore, 15 barazime dhe 16humbje, duke e bërë të pashmangshëm rënien nga Serie A braziliane.

Tifozet5

Mërzia te tifozët ishte shumë e madhe, pasi e kishin shumë të vështirë që ta shikonin ekipin e tyre të rrëzohej nga kategoria për herë të parë.download

Madje nga frika se mund të ndodhte diçka e rëndë në Mineirao, u vendos që ndeshja të mbyllej që në minutën e 89’, për shkak se kjo mund të kthehej në një tragjedi.

KRUZERIO

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com