VIDEO/ Berisha triumfon dhe mban portën të paprekur, penalltia e humbur e Manajt nuk e shkatërron festën e Specias

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 14, 2022 | 20:29


VIDEO/ Berisha triumfon dhe mban portën të paprekur, penalltia e humbur e Manajt nuk e shkatërron festën e Specias

Lojtarët e Kombëtares, Etrit Berisha dhe Rei Manaj kanë regjistruar fitore me klubet respektive në këtë javë të serisë A.

8e570d0820c54cc18cc9c7cebb1e715co2

Gardiani kuqezi ka mbajtur portën të pa prekur në suksesin e kësaj jave për Torinon, me “Granadat” që triumfuan me rezultatin 0-1 në transfertën e Veronës.

Gjithashtu edhe Specia e Rei Manajt ka arritur një fitore me përmbysje kundër Udinezes , me sulmuesin kuq e zi që gaboi një penallti në minutën e 90+1’ të takimit.

REZULTATET:

Udineze 2-3 Specia

Molina 26’, Mari 90+4’/ Verde 35’ Xhazi 45+3’, Maxhoe 47’

Verona 0-1 Torino

Brekalo 19’

RENDITJA:

renditja

PANORAMASPORT.AL