VIDEO/ Benjamin Kololli lider i Zyrihut, shikoni golin e realizuar ndaj Sionit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 22, 2020 | 18:24


VIDEO/ Benjamin Kololli lider i Zyrihut, shikoni golin e realizuar ndaj Sionit

Benjamin Kololli po zhvillon një sezon të kënaqshëm në Superligën zvierane me fanelën e Zyrihut. Në sfidën e këtyre të fundit me Sionin në transfertë ndesja përfundoi në barazim 2-2.

benjamin-kololli

Por mesfushori kosovar ka shënuar gol në sfidën e sotme. Kololli kishte shënuar golin e fitores deri në ato momente, por pa patur fat, pasi skuadra e Sionit gjeti barazimin në minutën e 79’.

Ky është goli i tretë në 5 ndeshje të zhvilluara në këtë sezon në Superligën zvicerane, pas atij goli ndaj Jang Bojsave dhe Luzernës ndeshjen e kaluar.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/