VIDEO/ Barcelona dhe Reali pa identitet, edhe katalanasit munden një javë para “El Klasikos”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 17, 2020 | 22:57


VIDEO/ Barcelona dhe Reali pa identitet, edhe katalanasit munden një javë para “El Klasikos”

Barcelona dhe Real Madrid kanë befasuar në javën e gjashtë të kampionatit spanjoll duke pësuar të dyja humbje përballë rivalëve të radhës në La Liga. Katalanasit u mposhtën nga Getafe me rezultatin 0-1, takim që u vendos Haime Mata, i cili realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.
Ekjnl3eXEAIFI1c
Kjo është humbja e parë e trajnerit Ronald Kuman në pankinën katalanase. Pas nisjes së fushatës në Ligën e Kampioneve, Real Madrid dhe Barcelona të dielën e ardhshme në “Kamp Nou” për të zhvilluar “El Klasikon” e parë të këtij sezoni.

FT| Getafe-Barcelona 1-0
Mata 56′ (p)

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com