VIDEO/ Bajerni si “uragan”, mposht Shalken dhe i afrohet kreut me një pikë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 25, 2020 | 20:39


VIDEO/ Bajerni si “uragan”, mposht Shalken dhe i afrohet kreut me një pikë

Bajerni ka mposhtur me rezultatin 5-0 Shalken dhe kështu është ngjitur në vendin e dytë, vetëm një pikë larg Lajpcigut që mban vendin e parë.

bajern

Skuadra e drejtuar nga Flik, ka hapur serinë e golave me Levandovskin, i cili ka gjetur rrugën e rrjetës që në minutën e gjashtë. Ndërkohë në minutën e dytë të shtesës të pjesës së parë, ishte Myler ai që dyfishoi.


Pjesa e dytë nisi sërish me gol për bavarezët, këtë herë ishte Goretza që gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 50-të. 8 minuta më vonë Alkantara katërfishoi, ndërsa “qershinë” mbi tortë e vuri Gnarbi një minutë para fundit të kohës së rregullt.


Kështu Bajerni më këtë trepikësh ka shkuar në kuotën e 39 pikëve, një më pak se Lajpcigu i vendit të parë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com