VIDEO/ Bajerni mund me lehtësi Këlnin në transfertë, bavarezët sërish në krye të Bundesligës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 17:27

Bundesliga FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Video

VIDEO/ Bajerni mund me lehtësi Këlnin në transfertë, bavarezët sërish në krye të Bundesligës

Bajerni ka mundur në transfertë Këlnin, me rezultatin 1-4, duke marrë sërish kreun e Bundesligës.

bajern

Bavarezët kanë hyrë furishëm në lojë, duke shënuar tre gola në 12 minutat e para. Levandovski, Koman dhe Gnarbi, shuan shpresat e Këlnit pa nisur mirë sfida.


Në pjesën e dytë, sërish Gnarbi gjeti rrugën e rrjetës për ekipin e tij, që po kalon një moment të mirë.

Ndërkaq Uth, ishte ai që shënoi të vetmin gol për Këlnin në minutën  e 70-të.

Kështu me këtë trepikësh, Bajerni shkon në kuotën e 46 pikëve, një më shumë se Lajpcigu i vendit të dytë.
FB

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com