VIDEO/ Bajerni bën detyrën ndaj Frajburgut, bavarezët “arratisen” në krye nga ndjekësit

Postuar: Janar 17, 2021 | 17:27

Bajerni i Mynihut rikthehet tek suksesi pas humbjes ndaj Mysheglabahut javën e kaluar dhe ndaj Holstein Kiel me penallti në Kupën e Gjermanisë ku u eleminua.

bajern

Skuadra bavareze mundi me shifrat 2-1 në shtëpi skuadrën e Frajburgut të Abrashit i cili u aktivizua në minute e 5 pas dëmtimit të Santamarias.

Ndërkohë Amir Abrashi është dëmtuar në minutën e 55’ dëmtohet dhe zëvendësohet duke i lënë vendin Habererit.

Abrashi

Golat e kësaj sfide u shënuan nga Robert Levandovski në minutën e 7’, baraspesha u rikhye në minutën e 62’ nga Petersen, dhe goli i avantazhit dhe fitores u realizua nga Tomas Myler në minutën e 75’.

Bajerni i Mynihut renditet në vendin e parë me 36 pikë të grumbulluara, +4 nga Lajpcigu ndjekës.