VIDEO/ Bajern nuk njeh rivalë, poshtëron Shtutgartin në transfertë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 1, 2018 | 20:41

VIDEO/ Bajern nuk njeh rivalë, poshtëron Shtutgartin në transfertë

FT: Shtutgart-Bajerni i Mynihut 0-3

Shënues: Gorecka (37′), Levandovski (62′), Myler (76′)

Skuadra e Bajernit duket se nuk njeh rival në Bundesliga. Bavarezët e drejtuar nga trajneri Niko Kovaç nuk e vunë asnjëherë në dyshim fitoren duke e mundur Shtutgartin në fushën e vet me rezultat 0-3.

dhfhfkdhfkghdfg

Në një farë mënyrë Bajern merr hak ndaj Shtutgartit pas humbjes 1-4 që i shkakotoi ndeshjen e fundit në “Alianz Arena”.

sdmxgfjvdf

Golat për Bajernin u shënuan nga Gorecka, Levandovski dhe Myler përkatësisht në minutat 37, 62 dhe 76 duke vulosur në këtë mënyrë fitoren e dytë në po kaq ndeshje në kampionatin gjerman.

sajgfkdfgf

www.minuta90.com