VIDEO/ Bajern marshon i vetëm në krye, Dortmundi “ngec” në barazim

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 22, 2018 | 20:28

VIDEO/ Bajern marshon i vetëm në krye, Dortmundi “ngec” në barazim

Ka përfunduar sot shumica e ndeshjeve të Bundesligës. Edhe në këtë javë nuk ka pasur hap fals për skuadrën e Bajernit të Mynihut. Ekipi i drejtuar nga Niko Kovaç ka arritur të kalojë me sukses transfertën e vështirë përballë Shalkes.

sdfkhfsd

Bavarezët arritën një fitore të pastër, duke shënuar nga një gol për çdo pjesë. Golin e parë për bavarezët e shënoi Hames Rodrigez i cili fitoi dhe penalltinë në golin e dytë të shënuar nga Levandovski.

dfjhfsd

Një mbrëmje e mirë për kolumbianin i cili është kthyer në një lojtar kyç për ekipin e Bajernit. Më poshtë gjeni dhe rezultatet e të gjitha ndeshjeve të Bundesligës të zhvilluara sot.

Rezultatet e plota:

Augsbut – Verder Bremen 2-3

Herta e Berlinit – Borusia Monshengladbah 4-2

Hoffeneim – Dortmund 1-1

Nurnbeerg – Hanover 2-0

Volfsburg – Frajburg 1-3

Shalke 04 – Bajerni i Mynihut 0-2

 


www.minuta90.com