VIDEO/ Autogoli i Serxho Ramos nderon Barcelonën, katalanasit e Ksavit triumfojnë mes vuajtjesh ndaj Seviljas

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 29, 2023 | 22:57

VIDEO/ Autogoli i Serxho Ramos nderon Barcelonën, katalanasit e Ksavit triumfojnë mes vuajtjesh ndaj Seviljas

Një autogol i Serxho Ramosit në minutën e 76-të vendosi duelin mes Barcelonës dhe Seviljas, teksa i dhuroi triumfin katalanasve të Ksavit, që festuan në shtëpi falë avantazhi minimal 1-0. 

serxho ramos

3 pikë të arta dhe tepër të vuajtura për Barcelonë, që e shikon veten në krye të renditjes me 20 pikë në 8 ndeshje, 1 më shumë se Girona, që ka edhe një ndeshje më pak. 

Interesant është fakti se fitorja e sotme për Barcelonën erdhi nga një prej kundërshtarëve më të urryer të tifozëve katalanas, si Serxho Ramos, i cili për shumë vite mbajti shiritin e kapitenit te Reali i Madridit.  

Ndërkohë duelin e radhës në kampionat, Barça, do ta luajë në transfertë ndaj Granadës së Myrto Uzunit, teksa Sevija pret Rajo Vajekanon e Ivan Balliut.  

renditja la liga

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"