VIDEO/ Autogol “alla Gati” në La Liga, mbrojtësi dhe portieri katranosin gjithçka 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2023 | 22:12

VIDEO/ Autogol “alla Gati” në La Liga, mbrojtësi dhe portieri katranosin gjithçka 

Një autogola “alla Gati” të shkaktuar në duelin Sasuolo-Juventus, u regjistrua edhe në La Liga. Protagonist u bë futbollisti i Alavesh, Marin, i cili në minutën e 35-të, në duelin ndaj Selta Vigos, nuk merret vesh me portierin, duke katranosur gjithçka, teksa shkaktoi një autogol qesharak, duke i dhuruar avantazhin vendasve.  

autogoli

Marin nuk e pa daljen e portierit Sivera, teksa nga një distancë e konsiderueshme e dërgoi topin në rrjetën e portës së tij. Ky moment është duke bërë xhiron e rrjetit, teksa ndeshja përfundoi në barazim 1-1. Për më tepër shikoni pamjet.  

AUTOGOLI QESHARAK: (SHIH VIDEON)

PANORAMASPORT.AL

VIDEO/ Gafa pafund dhe dy autogola, Sasuolo shkatërron me “poker” Juventusin

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"