VIDEO/ Atletiko rikthehet te fitorja, Morata dhe Saul mbarojnë “punë” për madrilenët

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 14, 2019 | 22:55


VIDEO/ Atletiko rikthehet te fitorja, Morata dhe Saul mbarojnë “punë” për madrilenët

Atletiko e Madridit ka mundur me rezultatin 2-0 Osasunën dhe është rikthyer te fitorja në kampionat, pas një kohe shumë të gjatë.

atletiko

Skuadra e drejtuar nga Simeone vuajti jo pak për të marrë këtë fitore, pasi golin e parë e gjeti në minutën e 67-të me anë të Moratës.


Kaq mjaftoi që skuadra të çlirohej emocionalissht dhe të gjente golin e dytë, me anë të Saul Nigezit, në minutën e 75-të.


Me këtë trepikësh, Atletiko ka shkuar në kuotën e 28 pikëve dhe është rifutur në katërshen e parë, të tabelës.
/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/