VIDEO/ Asllani debuton me fitore në Champions, Interi bën detyrën përballë Plzenit. Totenhemi e pëson në fund nga Sportingu

Postuar: Shtator 14, 2022 | 0:00

Interi ka arritur të marrë tre pikët përballë Viktoria Plzen, duke bërë kështu detyrën në Çeki përballë atij që shihet kundërshtari më i lehtë i grupit.

inter

Skuadra e Inzagit arritit të gjente golin e parë që në minutën e 20’ me Xhekon dhe në pjesën e dytë, gjërat u bënë më të lehta kur Buça u ndëshkua me karton të kuq duke lënë vendasit me 10 lojtarë, me zikaltërit që më pas gjetën dhe golin e dytë me anë të Dumfris në 71’.

Në minutën e 84’ u aktivizua dhe mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani, i cili hyri në fushë për të zëvendësuar Brozoviçin.

bandicam 2022-09-13 20-25-36-332

Në sfidën tjetër e cila u luajt në 18:45, Totenhemi i Antonio Kontes u surprizua në minutat e fundit nga Sportingu i Lisbonës, që me Paulinjon dhe Artur Gomesh gjeti dy gola për të marrë tre pikët dhe për të udhëhequr i vetëm grupin D.