VIDEO/ As fansat e Lacios nuk pyesin për COVID-19. Shikoni kundërpërgjigjen ndaj tifozerisë së Romës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 15, 2021 | 18:28


VIDEO/ As fansat e Lacios nuk pyesin për COVID-19. Shikoni kundërpërgjigjen ndaj tifozerisë së Romës

Nëse tifozat e Romës karikonin skuadrën e tyre jashtë qendrës stërvitore në “Trigoria”, edhe fansat e Lacios nuk mungojnë për të qenë prezent jashtë ambjenteve të qendrës stërvitore në “Formello”, për t’i dhënë mbështetje skuadrës bardhekaltër në derbin e kryeqytetit ndaj Romës.

LACIO

Duke parë se stadiumet janë të mbyllura, rreth 500 tifozë mbështetës lacial kanë qenë prezent duke kënduar kore për skuadrën dhe beniaminët e tyre, duke thyer rreguillin më elementar të koronavirusit, distancimin social, duke u bërë burim infektimi për individët e tjerë.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/