VIDEO/ “Arena Kombëtare” merr formë, punimet kalojnë gjysmën e projektit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shkurt 5, 2018 | 21:27

VIDEO/ “Arena Kombëtare” merr formë, punimet kalojnë gjysmën e projektit

Nëpërmjet pamjeve të ofruara nga FSHF, stadiumi i ri që po ndërtohet në kryeqytet, “Arena Kombëtare”, duket se po merr formë dita-ditës.

arena kombetare

Punimet në të gjithë hapësirën e betonit dhe konstruksioneve metalike ka kaluar tashmë gjysmën. Ndërkohë, edhe tribunat po marrin formë me shkallët dhe mbulesën e plotë. Thuajse kanë përfunduar punimet për pjesën e nëntokës së stadiumit të ri, teksa pritet të nisë shumë shpejt edhe puna për fushën.

arenakombetare

www.minuta90.com