VIDEO/ Arbitri italian i shtang të gjithë, anulon një supergol nga mesfusha në “derbin” e shqiptarëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 29, 2020 | 23:49


VIDEO/ Arbitri italian i shtang të gjithë, anulon një supergol nga mesfusha në “derbin” e shqiptarëve

Çitadela dhe Specia u përballën ditën e djeshme në sfidën e vlefshme për Kupën e Italisë. Një “derbi” shqiptarësh mes portierit Elhan Kastrati dhe mbrojtësit Ardijan Ismajli, që u fitua nga ky i fundit me rezultatin 0-2.

bandicam 2020-10-29 14-12-11-725

Ndërkohë në minutën e 26-të, u regjistrua një moment i paprecedentë që po bën xhiron e rrjeteve sociale Futbollisti i Çitadelës, Manuel Iori, realizoi një perlë nga mesfusha, duke e dërguar topin në rrjetë pas daljes së portierit, që u anulua në mënyrë të çuditshme nga gjyqtari.

Iori u befasua kur arbitri nuk e konsideroi gol të rregullt, edhe pse nga pamjet të krijojnë idenë se kemi të bëjmë me një gafë të kryesorit. Për më tepër shikoni videon:

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com