VIDEO/ Andre Silva bën heroin dhe kthen Lajpcigun në garë, Salcburgu kërcënon Milanin dhe Çelsin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 5, 2022 | 20:44


VIDEO/ Andre Silva bën heroin dhe kthen Lajpcigun në garë, Salcburgu kërcënon Milanin dhe Çelsin

Dy gola të Andre Silva në fundin e ndeshjes ndihmuan Lajpcigun që të merrte një fitore shumë të rëndësishme përballë Sëlltikut me shifrat 3-1, për t’u kthyer në garë për kualifikimin në Grupin F të Ligës së Kampioneve.

champions

Skuadra gjermane nuk kishte marrë asnjë pikë deri para sfidës së sotme, por ia ka dalë përballë skocezëve falë portugezit i cili tundi rrjetën në momentin e duhur për të siguruar tre pikë që i japin shpresë për sfidat e radhës të skuadër së tij. Tashmë ajo nuk ka luksin të gabojë më siç ka bërë në ndeshjet e para përballë Real Madrid dhe Shakhtar Donjeck që janë kundërshtarët e tjerë të grupit.

Ndërkohë, në Grupin E, Salcburgu ka marrë një fitore dramatikë 1-0 ndaj Dinamo Zagreb, duke shkuar në kuotën e 65 pikëve pas tre ndeshjeve të para, duke u kthyer në një rrezik serioz për Milanin dhe Çelsin. Dinamo barazoi në fund me anë të Drmiç, por goli i shënuar në shtesën e ndeshjes u anulua për pozicion jashtë loje.

GRUPI E

SALCBURG 1-0 DINAMO ZAGREB
Okafor 71′ (p) 

-GOLI I OKAFOR (VIDEO)

GRULPI F

RB LAJPCIG 3–1 SËLLTIK

Nkunku 27′ , Andre Silva 64′ , 77’/ Zhota 48′

-GOLI I DYTE I ANDRE SILVA (VIDEO)

-GOLI I ANDRE SILVA (VIDEO)

-GOLI I ZHOTA (VIDEO)

-GOLI I NKUNKU (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

GRUPI E

SALCBURG – DINAMO ZAGREB

0000

GRULPI F

RB LAJPCIG – SËLLTIK

0

PANORAMASPORT.AL