VIDEO/ Aksion fantastik, Mesi bën heroin në debutimin e trajnerit Setien

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 19, 2020 | 23:01


VIDEO/ Aksion fantastik, Mesi bën heroin në debutimin e trajnerit Setien

Baracelona ka triumfuar me rezultatin 1-0 ndaj Granadës në sfidën e vlefshme për javën e 20-të të La Ligës. Një fitore e vuajtur për katalanasit, në debutimin e trajnerit Setien në pankinën e kampionëve në fuqi.

Barca

Ishte i përhershmi Lionel Mesi, ai që në minutën e 76-të, pas një aksioni fantastik, gjeti rrugën e rrjetës, duke i siguruar 3 pikë të arta skuadrës.


Vlen për t’u theksuar se Granada, mbeti me 1 lojtar më pak në minutën e 69-të, pas daljes së Sançez me karton të kuq.

Me këtë triumf, Barcelona u ngjit në krye, me 43 pikë, po aq sa edhe Reali që mban vendin e dytë për shkak të golavarazhit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com