VIDEO/ Aksident masiv në Formula 1, pesë pilotë dalin nga gara

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 1, 2021 | 16:07


VIDEO/ Aksident masiv në Formula 1, pesë pilotë dalin nga gara

Formula 1 vazhdon sagën e incidenteve teksa në garën e sotme në Hungari 5 pilotë kanë ndërprerë garën si pasojë e përplasjes në xhiron e parë.  

leklerk

Protagonist u bë piloti i Mercedesit, Valteri Botas i cili rrëshkiti duke marrë para Maks Verstapen dhe në po atë kthesë Lens Stroll goditi Çarles Leklerk. Piloti holandez ia doli të hyjë në pistë të vazhdojë garën ndërsa nga gara dolën Stroll, Perez, Norris, Leklerk dhe Botas.

Por piloti i Ferrarit, Leklerk reagoi menjëherë në rrjetet sociale duke e quajtur përplasjen si një lojë boulingu duke marrë komente të shumta pozitive në mbështetje.

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/