VIDEO/ Akhmat Grozni humbet në transfertë, BBR bëhen protagonistë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 12, 2018 | 18:21

VIDEO/ Akhmat Grozni humbet në transfertë, BBR bëhen protagonistë

Klubi i Akhmat Grozni ku luajnë 3 lojtarë shqiptarë nuk ka mund të fitojë dot përballë skuadrës së Arsenal Tula. Çeçenët janë mundur me rezultat 3-1. Në lojë kanë qenë që të tre lojtarët shqiptarë, Odise Roshi, Beranrd Berisha dhe Bekim Balaj. Ky i fundit u për protagonist në këtë ndeshje.

berisha-roshi-balaj

Shkodrani në minutën e 41 mori një goditje brutale nga një lojtar kundërshtar duke nxjerrë me karton të kuq lojtari nga ekipi kundërshtar. Ndërkohë që në minutën e 59 sulmuesi u largua nga fusha e lojës dhe pas tij në minutën e 68 u largua dhe Berisha. Ai që luajti deri në fund ishte Roshi duke mos e ndihmuar skuadrën e tij që ti shpëtonte humbjes. Ndërkohë që të tre lojtarët shqiptar u ndëshkuan me karton të verdh.

www.minuta90.com