VIDEO/ “8 vite, bir ku*ve”, trajneri i Seviljes shtang Lamelën para konferencës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 2, 2022 | 19:07

VIDEO/ “8 vite, bir ku*ve”, trajneri i Seviljes shtang Lamelën para konferencës

Horge Sampaoli dhe Sevilja e tij luajnë sot një duel prestigji në Ligën e Kampioneve përballë Mançester Sitit, pasi e kanë të sigurt se nuk do të vazhdojnë më në këtë turne. Ndaj edhe atmosfera para ndeshjes ka qenë e qetë për spanjollët, aq sa edhe trajneri argjentinas nuk ka ngurruar të bëjë shaka me futbollistin e tij, Erik Lamela, me të cilin ishte në konferencë për shtyp.

asdsadsadsad

Në momentin kur do të fillonte konferenca, Lamela ftoi teknikët pasi nuk punonte mikrofoni i tij dhe ata e rregulluan. Ata i folën në anglisht ndërsa Lamela, i cili ka luajtur shumë vite në Angli, iu përgjigj në gjuhën spanjolle.

Sampaoli, duke harruar se kishte mikrofonat ndezur, nuk ngurri të bënte shaka me bashkëkombësin e tij. “8 vite bir ku*ve. Në 8 vite duhet që të dish të flasësh anglisht shumë mirë”, tha ai duke qeshur. “Mirë, po nuk jam anglez”, u justifikua Lamela në këtë shkëmbim batutash.

PANORAMASPORT.AL