VIDEO/ 7 gola për të marrë fitoren e parë, Bielsa ka ndërtuar një ekip “të çmendur”

Postuar: Shtator 19, 2020 | 18:08

Marselo Bielsa është i çmendur dhe këtë i’a ka transmetuar edhe ekipit të tij. Lids mori një fitore drithëruese 4-3 ndaj Fulhamit.

lids bielsa

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e miqve 2-1. Fraksionin e dytë të lojës, Lidsi e nisi vrullshëm duke shënuar dy gola të shpejtë në minutat 50 dhe 57-të, dhe duke e çuar rezultatin në 4-1.  Për ta bërë ndeshjen më të bukur mendoi Fulhami që shënoi 2 gola në minutat 62 dhe 67-të dhe ngushtoi diferencën në 4-3.

Gjithsesi deri në fund nuk u shënua më asnjë gol, duke bërë që Lidsi të marrë fitoren e paarë në kampionat.