VIDEO/ 4 gola për 1 pikë, nuk ka fitues në duelin Lajpcig-Bajern Munih

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 30, 2023 | 20:25

VIDEO/ 4 gola për 1 pikë, nuk ka fitues në duelin Lajpcig-Bajern Munih

Lajpcig dhe Bajerni i Mynihut kanë ndarë pikët në ndëshjen e vlefshme për javën e 6-të në Bundesligën gjermane. Një duel tepër i luftuar por që u mbyll me rezultatin 2-2.gfhj

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 20′ nga vendasit dhe në të 26′ Lukeba dyfishoi shifrat. Por në të 57′ Herri Kejn shkurtoi diferencën nga pika e bardhë e penalltisë. Goli i dytë për bavarezët erdhi në minutën e 70′ nga Sane. 

Pas këtij barazimi, Bajerni renditet në vendin e 3-të me 14 pikë ndërsa Lajpcig në vendin e 5-të me 13 pikë.

GOLI I SANE (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"