VIDEO/ 35 gola në 12 takime, Milani “kapërdin” lehtë Sëlltikun. Kuqezinjtë 21 ndeshje pa humbje, ja rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 22, 2020 | 23:46


VIDEO/ 35 gola në 12 takime, Milani “kapërdin” lehtë Sëlltikun. Kuqezinjtë 21 ndeshje pa humbje, ja rezultatet (VIDEO)

Përfunduan të gjitha ndeshjet e para të Ligës së Europës. Milani nuk gaboi ndaj Sëlltikut duke fituar bindshëm me rezultatin 1-3 në Skoci. Kruniç, Diaz dhe Haug i siguruan fitoren e parë Stefano Piolit në këtë kompeticion. Kuqezinjtë shtojnë serinë e ndeshjeve pa pësuar humbje duke mos u mposhtur në 21 takime radhazi.

Ek9hLAKXECY_kky

Spektakolare rezultoi sfida në Spanjë mes Vijarealit dhe Sivasporit, e cila përfundoi me triumfin e “nëndetëses së verdhë” me rezultatin 5-3. Nuk gabojnë dhe dy ekipet e Premier Ligës Totenhem dhe Leiçester të cilët fituan respektivisht ndaj LASK dhe Luhansit me të njëjtin rezultat 3-0.

Më poshtë ju sjellim rezultatet e të gjitha takimeve orës 21:00 të ndalesës së parë të Ligës së Europës: 

FT| SËLLTIK-MILAN 1-3
Eliunusi 76’/ Kruniç 14′, Diaz 42′, Hauge 90’+2


milan

FT| BRAGA-AEK ATHINA 3-0
AEKU
FT| DINAMO ZAGREB-FEINORD 0-0

ZGREB
FT| HOFENHAIM-CRVENA ZVEZDA 2-0

FT| LEIÇESTER-LUHANSK 3-0
Madison 29′, Barns 45′, Ihenaço 67′

FT| LIBEREC-GENT 1-0 

FT| LUDOGORETS-ANTVERP 1-2 

FT| MAKABI TEL AVIV-KARABAK 1-0

FT| SPARTA PRAGA – LILA 1-4 

FT| TOTENHEM-LASK 3-0
Lukas 18′, Andrade 27 (ag.), Son 84′ 

 

FT| VILAREAL-SIVASPOR 5-3
Kubo 13′, Baka 20′, Foit 57′, Alkaser 74′, 78’/ Kaiode 33′, Jatabar 43′, Gradel 64′

 

FT| VOLSBERGER-CSKA-MOSKA 1-1

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com