VIDEO/ 26 gola në 4 ndeshje! Kastrioti siguron matematikisht ngjitjen, Apolonia i lë “targën” Pogradecit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 28, 2020 | 21:03


VIDEO/ 26 gola në 4 ndeshje! Kastrioti siguron matematikisht ngjitjen, Apolonia i lë “targën” Pogradecit

U luajtën sot 4 sfidat e vlefshme për fazën “Play-Out” të Kategorisë së Parë, ku u regjistruan një numër rekord golash. Apolonia triumfoi me rezultatin  8 me 5 ndaj Besës, ndërkohë që Pogradeci u mposht në transfertë ndaj Lushnjës me rezultatin 3-2.

topi kategoria e pare

Për sa i përket Grupi A, të 2 sfidat përfunduan në barazim 2-2. Kastrioti siguroi matematikisht ngjitjen në Kategorinë e Parë, me pikën e marrë në Shijak.

Canka

REZULTATET LIVE:

GRUPI A:

ERZENI-KASTRIOTI 2-2

Xhixhiua 48′, Rezi 90′ / Prodani 52′, Ajazi 54′ 

BESËLIDHJA-KORABI 2-2

Hoxha 90+3′ / Skuka 27′ , 79′

GRUPI B

LUSHNJA-POGRADECI 3-2

Canaka 20′, 80′ (p),  Mezini 30′ / Topllari 34′, Dragoi 63′ 

 

APOLONIA-BESA 8-5

Mihana 8′, 90′ , Gjata 19′, 57′ , 75′, 85′ Sulejmani 21′ (autogol), Omeri 60′ / Lila 31′, Muzhaqi 47′, 63′, Konceivao 53′ , 58′

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com