VIDEO/ 18 gola në 5 ndeshjet e javës së fundit të Superiores, ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2022 | 19:04


VIDEO/ 18 gola në 5 ndeshjet e javës së fundit të Superiores, ja të gjitha rezultatet

U luajtën ditën e sotme 5 sfidat e vlefshme për javën e fundit të Superiores ku u regjistruan në total plot 18 gola. Spikasin fitoret e Kukësit, Vllaznisë dhe Partizanit, ndërkohë që 2 duelet e tjera, Egnatia-Dinamo dhe Skënderbeu-Teuta u mbyllën në barazim. 

abissnet superiore

Vlen të theksohet se siç ndodh gjithmonë, edhe këtë sezon, jave e fundit ishte java e dhuratave, ku nuk munguan goleadat dhe aktivizimi në masë i lojtarëve të rinj. E vetma enigmë e pazgjidhur tashmë mbetet finalisja e Kupës, që do të përcaktojë edhe skuadrën e katërt që shkon në Europë dhe “Play-Out”-i mes Egnatias dhe Korabit.

NDESHJET E DITËS SË SOTME NË KATEGORINË SUPERIORE –

TIRANA-KUKËSI 2-3

Seferi 58′, Beshiraj 79′ / Behiratçe 35′ (autogol), Bekaj  51′ (autogol) , Basha 81′ (p)

GOLI I EDI BASHËS: 

GOLI I BESHIRAJT: 

GOLI I SEFERIT: 

AUTOGOLI I BEKAJT: 

AUTOGOLI I BEHIRATÇE: 

 

LAÇI-PARTIZANI 2-3

Zylfiu 8′, Guindo  / Stenio Zhunior 32′, Murataj 42′, Rrapaj 60′ 

GOLI I GUINDOS: 

GOLI I RRAPAJ: 

 

GOLI I MURATAJ: 

GOLI I STENIO ZHUNIORIT: 

GOLI I ZYLFIUT: 

SKËNDERBEU-TEUTA 0-0

KASTRIOTI-VLLAZNIA 1-3

Kaina 59′ / Da Silva 46′, Latifi 79′ (p), Aralica 83′ 

GOLI I ARALICËS: 

GOLI I LATIFIT: 

GOLI I KAINËS: 

GOLI I DA SILVËS: 

EGNATIA-DINAMO 1-1

Imeri 42′ / Ibraimi 90′ 

PANORAMASPORT.AL