VIDE0/ Ditë e errët për Veselin, shkakton dy penallti dhe ndërshkohet me të kuq

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 23, 2022 | 16:31


VIDE0/ Ditë e errët për Veselin, shkakton dy penallti dhe ndërshkohet me të kuq

Ndeshja kundër Napolit ka qenë e pafat për Frederik Veselin. Mbrojtësi i Kombëtares sonë, u ndëshkuar me karton të kuq në këtë sfidë, si dhe shkaktoi dy penallti.

veseli

Veseli u ndëshkua në pjesën e parë me një karton të verdhë, në të cilën shkaktoi penalltinë e parë.

Në të dytën Insinje po krosonte në zonë, por topi u ndal me dorë nga mbrojtësi kuqezi.  Kjo bëri që ai të merrte të dytin të verdhë dhe si pasojë doli nga loja me të kuqe. Napoli shënoi nga penalltia me kapitenin Lorenco Insinje.

Me të vërtetë një ndeshje e pafat për 29 vjeçarin.

Nëse keni vështirësi për të parë videot duke u futur nga Facebook, ju lutem lexoni lajmet duke u futur nga faqja e web KËTU ose aplikacioni i Panorama Sport.

PANORAMASPORT.AL