Vidal te Barcelona, ja detajet e marrëveshjes që i befasoi të gjithë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 3, 2018 | 14:38


Vidal te Barcelona, ja detajet e marrëveshjes që i befasoi të gjithë

Arturo Vidal pritej të rikthehej në Itali, jo te Juventus por tek Inter. Mediat e kishin bërë pothuajse të përfunduar këtë operacion. Megjithatë në fund ka ndërhyrë Barcelona duke i ofruar kushte më të mira kilianit.

Turo Vidal

Mediat spanjolle kanë bërë të ditura detajet ditën e sotme. Vidal do të nënshkruajë një kontratë 3 vjeçare, duke fituar 9 milionë euro në sezon. Bajern do të përfitojë 20 milionë euro nga operacioni, duke marrë parasysh edhe moshën e Vidalit. Zyrtarizimi i mesfushorit pritet të bëhet ditën e hëne.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/