VIDEO/ Fiorentina fitore minimale me Udinezen, ndjek Juventusin në krye

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 2, 2018 | 20:03

VIDEO/ Fiorentina fitore minimale me Udinezen, ndjek Juventusin në krye

FT: Fiorentina-Udineze 1-0

Shënues: Benazi (73’)

Ka përfunduar ndeshja midis Fiorentinës dhe Udinezes e luajtur në “Stadio Artemio Franki” me fitore minimale të vendasve. Skuadra e drejtuar nga Pioli ka zhvilluar një ndeshje pothuajse të barabartë me skuadrën e Udinezes, por në fund ata kanë dalë triumfues.

DmG4p8dW4AA1ArC

Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1-1 dhe goli i vetëm u shënua nga Benazi në një kundërsulm të shpejtë ku edhe pse në inferioritet numerik aksioni u konkretizua me gol.  Me këtë fitore skuadra e Fiorentinës ngjitet në vendin e dytë në Seria A me pikë të barabarta me Napolin dhe Spalin, por me një golavarazh më të mirë.

 

www.minuta90.com