Venger nuk njeh keqardhje për Mançester Sitin: Kush shkel rregullat duhet të dënohet !

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 17, 2020 | 19:09


Venger nuk njeh keqardhje për Mançester Sitin: Kush shkel rregullat duhet të dënohet !

Ish-trajneri legjendar i Arsenalit Arsen Venger e konsideroi si të drejtë përjashtimin e Mançester Sitit nga aktivitetet e futbollit europian për shkak të thyerjes së rregullave të përdorimit të të adhurave të sponsorizimeve në merkato.

venger-470x279

Duke folur gjatë një ceremonie për “Çmimet e Sportit në Berlin”, francezi theksoi se përderisa janë vendosur rregulla për konkurencën e ndershme të klubeve, atëherë çdokush që i shkel duhet të ndëshkohet.

‘Rregullat janë rregulla dhe ne duhet t’i respektojmë. Njerëit që kapen duke iu shmangur ligjit duhet të ndëshkohet. Mendoj se fitoret në sport kanë vlera kur repsetkohen rregullat, deklaroi Venger nga Berlini.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com