Vendoset rekord historik, sa shumë gola të shënuar në raundin e 1/16-ave të këtij Botërori

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 6, 2022 | 22:34

Vendoset rekord historik, sa shumë gola të shënuar në raundin e 1/16-ave të këtij Botërori

Plot 28 gola u shënuan në 8 sfidat e vlefshme për raundin e 1/16-ave të Kupës së Botës. Një rekord historik ky për sa i përket numrave të golave brenda një edicioni të shënuara në këtë raund, që prej vitit 1986 kur ky raund filloi të aplikohej.

Portugalia

Në këtë statistikë janë përjashtuar penalltitë e gjuajtura në 2 sfidat që shkuan me penallti, atë mes Japonisë dhe Kroacisë si dhe Marok-Spanjë.

Dueli me numrin më të lartë të golave ishte ai i mbrëmjes së sotme mes Portugalisë dhe Zvicrës, që përfundoi me rezultatin 6-1.

PANORAMASPORT.AL