Vendimi i qeverisë ndryshon orarin e super ndeshjes së Premier Ligës, shkak bëhen…baret dhe lokalet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 23, 2020 | 17:14


Vendimi i qeverisë ndryshon orarin e super ndeshjes së Premier Ligës, shkak bëhen…baret dhe lokalet

Ndeshja mes Arsenalit dhe Liverpulit e programuar të luhej në orën 20:15 me orën e Anglisë, do luhet në orën 20:00. Vendimi i qeverisë britanike për të mos lejuar baret dhe lokalet hapur pas orës 22:00, ka bërë që organizatorët të ndryshojnë orarin e fillimit të ndeshjes.

liverpuli

Populli anglez njihet si një popull që e ndjek shumë futbollin, sidomos në bare dhe lokale. Vendimi i qeverisë për ti mos i lejuar hapur pas orës 22:00, ka krijuar pakënaqësi tek tifozët të cilët ankohen se do humbasin minutat e fundit të sfidës.

Në këtë mënyrë është marrë vendimi që ndeshja mes Arsenalit dhe Liverpulit të luhët në orën 20:00 dhe jo në 20:15 siç ishte programuar në fillim.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com