Vendim surprizë/ U transferua me bujë te skuadra e re, ish-sulmuesi i Çelsit “var këpucët në gozhdë” pas vetëm 3 ndeshjesh

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 14, 2021 | 18:46


Vendim surprizë/ U transferua me bujë te skuadra e re, ish-sulmuesi i Çelsit “var këpucët në gozhdë” pas vetëm 3 ndeshjesh

Mbylli para kohe aventurën me Luganon, Demba Ba tërhiqet nga futbolli!. Demba Ba i jep fund futbollit të luajtur në moshën 36-vjeçare, teksa u aktivizua vetëm 3 ndeshje me skuadrën zvicerane, edhe pse u transferua me bujë në muajin qershor.  

img_580_380_center_articles-504178

Ish-sulmuesi i Hofenhemit, Njukastëll Junajtid, Çelsit dhe Beshiktashit, vendosi të varë këpucët në gozhdë duke i surprizuar të gjithë.

demba

Sulmuesi senegalez vendosi të mbyllë karrierën me 465 ndeshje në total dhe 215 gola të realizuar me të gjitha klubet të cilat është aktivizuar.

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/