Vazot e Champions-it për sezonin e ardhshëm, Mançester Siti gëzon dhe finalisten e Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2023 | 0:00

Vazot e Champions-it për sezonin e ardhshëm, Mançester Siti gëzon dhe finalisten e Tiranës

Mançester Siti është fituese e Ligës së Kampionëve këtë sezon dhe kështu ka vendosur përfundimisht dhe dy vazot e para për sezonin e ardhshëm.

champion

“Qytetarët” kanë gëzuar dhe finalsiten e finales së vjetshme të Tiranës, Fejnordin, e cila u shpall kampione në Holandë.

Ajo kështu ka kompletuar dhe vazon e parë të Champions-it sezonin e ardhshëm.

Sa i përket Interit, zikaltërit do të jenë në vazon e dytë, në pamundësi ta fitonin ata Champions-in.

VAZO 1:

Mançester Siti

Sevilja

Barcelona

Bajern Mynih

Napoli

Benfika

Fejnord

VAZO 2

Real Madrid

Mançester Junajtid

Inter

Borusia Dortmund

Atletiko Madrid

RB Lajpcig

Porto

Arsenal

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"