Vazhdon shkëlqimi i Apolonisë, 19-vjeçarët fitojnë mes spektaklit dhe shpallen kampionë të Kategorisë Superiore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 15, 2020 | 21:04

Vazhdon shkëlqimi i Apolonisë, 19-vjeçarët fitojnë mes spektaklit dhe shpallen kampionë të Kategorisë Superiore

Apolonia ka fituar edhe titullin kampion në Kategorinë Superiore për 19-vjeçare, teksa ka mposhtur ditën e sotme në finale Internacional Tiranën me rezultatin 3-2.apolonia-kampion-me-u19

Ndeshja e cila është më e rëndësishme për kampionatin e moshave, u luajt në “Elbasan Arena”, dhe dhuroi spektakël me gola dhe emocione.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, ndërsa edhe e dyta ishte e barabartë, deri në minutën e 88’ kur Mehmeti shënoi golin e fitores për Apoloninë.

Ky është titulli i dytë për ekipet e moshave të klubit fierak në pak ditë. Të dielën e kaluar KF Apolonia u shpall kampione e Kategorisë së Parë U-17.


 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"