Vazhdon mallkimi i dëmtimeve, Koman doli nga loja mes lotësh

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 15:48

Vazhdon mallkimi i dëmtimeve, Koman doli nga loja mes lotësh

Në minutën e 46-të të pjesës së parë, Kingsli Koman dëmtohet në kavilje teksa po mundohej të krosonte një top nga krahu i djathtë. Aty mbrojtësi i krahut të majtë, Shulc, ndërhyn me një kohë vonesë dhe prek këmbën e francezit që nuk mundet të vazhdojë më, dhe del mes lotësh nga fusha.

408410_TS_25-08-18_8995017405_ (1)

Në vend të tij hyn Roben. Mësohet se diagnoza është këputja e ligamentit të kyçit. Dëmtim i përsëritur, pas kujtojmë që nga e njëjta gjë, sulmuesi mungoi 4 muaj.

www.minuta90.com