Uzuni nuk ndalet me Ferencvaroshin në Hungari, sulmuesi i Kombëtares merr një tjetër vlerësim të rëndësishëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2021 | 12:27


Uzuni nuk ndalet me Ferencvaroshin në Hungari, sulmuesi i Kombëtares merr një tjetër vlerësim të rëndësishëm

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2021, teksa ka arritur të shënojë plot 6 gola për një muaj.

UZUNI

Beratasi i dha fitoren Ferensvaroshit këtë fundjavë ndaj Honvedit, me një supergol, në minutën e 56’, që vendosi ndeshjen, pasi ishte goli i vetëm i ndeshjes. Duek para formën e mirë, Uuzuni ë3hstë zgjedhur në formacionin e javës në Hungari, duke u rreshtuar përkrahë lojtarëve që gjithashtu shkëlqyen këtë javë.

Uzuni po kalon sezonin më të mirë në karrierë, teksa deri tani ka shënuar 8 gola më Ferencvaroshin në të gjitha kompeticionet, 1 më pak se sezoni i kaluar me Lokomotivën e Zagrebit, por gjithsesi ka edhe shumë ndeshje para.

UZUIN

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/