Usain Bolt pranë plotësimit të ëndrrës së tij, gati të debutojë në futbollin profesionist

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 29, 2018 | 15:29

Usain Bolt pranë plotësimit të ëndrrës së tij, gati të debutojë në futbollin profesionist

Usain Bolt duket se është shumë afër plotësimit të ëndrrës së tij për të luajtur në futbollin profesionist. Atleti xhamajkan ka bërë shumë stërvitje për të kapur ritmin e një profesionisti dhe duket se skuadra ku ai do të debutojë do të jetë Mike Mulvey në kampionatin australian.

dbhgfjkhgdf

Ai ka bërë stërvitje me ekipin por duken qartë problemet që kishte me rezistencë pasi lodhje prapë. Ndërkohë të premten skuadra e tij do të zhvillojë një miqësore dhe mendohet se lojtari do të luajë disa minuta por si zëvendësues. Gjëja më sfiduese për mua është ndalimi dhe nisja sërish e vrapit, sepse nuk jam mësuar që të nis vrapimin, të kthehem prapa dhe pastaj ta nis prapë vrapin”, tha ai. – “Por kjo do vetëm praktikë, ndaj më duhet vetëm pak kohë që të praktikohem”. Ndërkohë që te skuadra shpresojnë që ta kenë gati në tetor kur fillon edhe kampionati.

 

 

www.minuta90.com